SPRAWOZDANIE Z TOWARZYSKICH ZAWODÓW SPINNINGOWYCH O PUCHAR STAROSTY PARCZEWSKIEGO dn.15.09.2019r.

W niedzielę 15 września 2019 r. na jeziorze Bialskim w Białce gm. Dębowa Kłoda członkowie Polskiego Związku Wędkarskiego z powiatu Parczewskiego działający w Społecznej Straży Rybackiej pod przewodnictwem Ryszarda Domańskiego i Sławomira Olszewskiego zorganizowali koleżeńskie spinningowe zawody wędkarskie o Puchar Starosty Parczewskiego. W zawodach wzięło udział 48 zawodników z terenu powiatów: Parczewskiego, Bialskiego i Siemiatyckiego. Większość zawodników to członkowie SSRyb. Choć pogoda dopisała, to ryby niezbyt współpracowały z wędkarzami. Do klasyfikacji zgłoszono tylko 9 wymiarowych ryb. Sporo było ryb niewymiarowych, które wypuszczano zaraz po złowieniu. Oto lista 5 najlepszych zawodników:

1. Rafał Sidun – Siemiatycze

2. Marek Boducki – Siemiatycze

3. Robert Ostrowski – Parczew

4. Artur Fabiajański -Siemiatycze

5. Roman Bodnaruk – Kodeń

Dla pierwszej trójki puchary ufundował Starosta Parczewski Jerzy Maśluch, które wręczyli w jego imieniu Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Samanta Lamczyk-Kaczorek i Kierownik Wydziału Organizacyjnego Starostwa Łukasz Łucjan. Puchar za największą złowioną rybę , a był to szczupak 87cm złowiony przez Rafała Siduna, ufundował Prezes Zarządu Okręgu PZW w Białej Podlaskiej Jan Kwiecień, a wręczyli go: Wiceprezes ZO PZW Tadeusz Kłusek i Przewodniczący OKR Jan Najs. Największego okonia 37cm złowił Roman Bondaruk. Wszyscy najlepsi otrzymali ponadto nagrody rzeczowe, a większość członków wylosowała przygotowane przez organizatorów upominki. Na zakończenie wszyscy uczestnicy zawodów i goście spotkali się na wspólnym obiedzie, gdzie dzielono się wrażeniami z tych zawodów oraz umawiano się na kolejne i przyszłoroczne zawody.

Komendant SSR w Parczewie

Ryszard Domański